Millennium 000
AVT Bavaria
Helios Slovakia
Kancelária WHO na Slovensku
Partneri

Projekt Škola mladých záchranárov vznikol v spolupráci partnerov:

 
 


RESCUE TEAM SLOVAKIA

Vykonáva činnosť:

 • pátranie a vyhľadávanie po nezvestných a stratených osobách
 • živelné pohromy a katastrofy
 • prvá pomoc
Ďalšie ciele:

 • v rámci projektu Škola mladých záchranárov komplexne spracovať obsahovú náplň plánovaných kurzov a lekcií
 • kurzy prvej pomoci
 • vybudovať celoročne prevádzkovaný výcvikový tábor v zmysle rescue pre deti a mládež a dobrovoľných záchranárov

Kontakt:
Ing. Samuel Hruškovic
RESCUE TEAM SLOVAKIA
A. Bernoláka 436, 013 03 Varín, okr. Žilina
Tel.: 0911 263 585
e-mail: rescue@rescue.sk
web: www.rescue.sk


 
 


Fitlekáreň.sk

Internetová lekáreň s osobným a zásielkovým predajom liekov, vitamínov, homeopatík, výživových doplnkov, zdravotníckych pomôcok a kozmetiky.

Kontakt:
Fitlekáreň.sk
Tomášikova 10/H
82103 Bratislava

Tel.: 0907 830 575
e-mail: fitlekaren@fitlekaren.sk
web: www.fitlekaren.sk

TEMPUS GROUP - GENERÁLNY PARTNER

BMW a MINI
Spoločnosi TEMPUS AWT BAVARIA a TEMPUS BAVARIA ponúkajú autorizovaný predaj a servis vozidiel BMW a MINI v celoslovenskej sieti, ktorú postupne rozširuje do ďalších miest.

RENAULT a DACIA
Spoločnosť Tempus-Car, s.r.o. bola založená v roku 2005, kedy zároveň získala autorizované dealerstvo pre predaj a servis osobných a úžitkových vozidiel zn. RENAULT a DACIA v Košiciach.

IVECO a IRISBUS
Dlhoročné skúsenosti v oblasti motorizmu predurčili spoločnosť Tempus Trans, ako člena Tempus Group medzi spoľahlivých partnerov výrobcu úžitkových vozidiel IVECO a autobusov IRISBUS. Autorizované dealerstvo zaväzuje a zaručuje vysokokvalifikovaný personál v oblasti predaja, servisu a náhradných dielov na predávané produkty a individuálny prístup ku klientom.

Ďalšie aktivity spoločnosti TEMPUS GROUP nájdete na: www.tempus.sk/aktivity/

Kontakt:
TEMPUS GROUP a.s.

Rastislavova 110, 040 01Košice
Tel.: +421 (0)55 7266 800
Fax.: +421 (0)55 6854 325
e-mail: predstavenstvo@tempus.sk
web: www.tempus.skSlovak Telekom, a.s.

Slovak Telekom, a.s., sú iniciátorom projektu eSlovakia, ktorého hlavným cieľom je podpora internetizácie a informatizácie na Slovensku. Projekt eSlovakia tvoria tri piliere – pripojenie, obsah a vzdelávanie. eSlovakia je iniciatívou, ktorej cieľom je vytvoriť otvorené fórum pre diskusie o internetizácii Slovenska a zároveň realizovať perspektívne projekty prichádzajúce z rozličných sfér spoločnosti.

V rámci projektu Škola mladých záchranárov zabezpečuje Slovak Telekom prostredníctvom združenia eSlovakia priestor na portáli pre školy a potrebnú súčinnosť tak, aby bol kurz prístupný pre školy.

Kontakt:
Tatiana Maková
Team Coordinator
CSR and Sponsorship
Corporate Communication
Slovak Telekom, a.s.
Nám. slobody 6, 817 62 Bratislava
Tel: +421 2 5881 0410
Fax: +421 2 5249 1767
Mobil: +421 903 772 489
e-mail: tatiana.makova@st.sk
web: www.slovaktelekom.skMILLENNIUM

Činnosť spoločnosti Millennium, spol. s r. o., sa zameriava na poskytovanie takých internetových riešení, ktoré pomáhajú dosahovať stanovené individuálne ciele jednotlivých subjektov. Internetové riešenia tak
pre klientov predstavujú skutočný prínos. K ponúkaným riešeniam patrí: Web content management, Web dizajn, Vývoj a integrácia, eMarketing a Intranet.

V rámci projektu Škola mladých záchranárov navrhla a naprogramovala spoločnosť Millennium samotnú e-learnigovú aplikáciu pre kurz.

Kontakt:
Millennium, spol. s r. o.

Plynárenská 7/C, 821 09 Bratislava
Tel.: + 421 (2) 59 10 03 00
Fax.: + 421 (2) 59 10 03 33
e-mail: mail@millennium.sk
web: www.millennium.skWEBGLOBE

Spoločnosť WEBGLOBE, s.r.o. je poskytovateľom služieb webhostingu a dedikovaného hostingu a registrátorom slovenských a medzinárodných internetových domén. WEBGLOBE dlhodobo patrí medzi najobľúbenejších webhosterov a medzi 10 najväčších registrátorov domén .sk. Je členom Združenia poskytovateľov webhostingu a Združenia pre správu národnej domény .sk. Prevádzkuje známu webhostingovú službu www.VasaDomena.sk a službu dedikovaného hostingu www.VasServer.sk.

V rámci projektu Škola mladých záchranárov poskytuje spoločnosť WEBGLOBE webhostingové služby.

Kontakt:
WEBGLOBE, s. r. o.

Stará Prievozská 2, 821 09 Bratislava
Tel.: + 421 (2) 536 349 61
Fax.: + 421 (2) 536 349 63
e-mail: info@webglobe.sk
web: www.webglobe.sk
HELIOS SLOVAKIA s.r.o.

HELIOS je popredný výrobca farieb a náterov pre ochranu a dekoráciu dreva, kovov, betónu, omietok a fasád v juhovýchodnej Európe. Ponúka riešenia a výrobky pre všetky problémy spojené s ochranou i obnovením a navyše veľa odborných rád.

Skupina Helios združuje 20 podnikov v 10-ich krajinách, svoje výrobky predáva v 45-tich krajinách sveta. Viac ako 80% výrobkov sa predá na zahraničných trhoch, z toho veľká časť na náročných európskych trhoch.

Výrobky Helios sú na slovenskom trhu dostupné už od roku 1993. Do roku 2006 boli distribuované prostredníctvom spoločnosti Drevoexport, ktorá sa vstupom zahraničného partnera rozdelila. Skupina Helios sa tak rozrástla o ďalšieho člena.

Záleží nám na tom, aby naše výrobky kráčali s dobou. Samozrejmosťou v našej spoločnosti je medzinárodný štandard ISO 9001 a ISO 14001. Postupne inovujeme technologické procesy, vo výrobkoch zmenšujeme obsah organických rozpúšťadiel, a tak odstraňujeme negatívne následky náterov na zdravie a okolie. Dôsledne sa zaoberáme názormi trhu a dbáme o čisté životné prostredie.

Zastávame názor, že použitie farieb vplýva na našu psychiku a dáva priestoru i predmetom nové rozmery. Prinášame vám preto moderný systém miešania farieb HELIOMIX, ktorý umožňuje výber želaného farebného odtieňa pre rôzne kvality farieb a náterov. S radosťou tým otvárame dvere vašej fantázii.

HELIOS investuje do tvorivého, dynamického, výkonného a odborne vybaveného personálu. Naši zamestnanci sú podnikaví a pracovití, a preto majú zabezpečený spoločensky zodpovedajúci postup. Získavame tak konkurenčnú silu, pozíciu na trhu a zabezpečujeme dlhoročný rast i rozvoj podniku. Naše vízie smerujú k tomu, aby sme sa stali popredným výrobcom náterov v strednej Európe.

Kontakt:
Helios Slovakia s.r.o

Kamenná 9, 010 01 Žilina
Tel.: 041/7055 115
Fax.: 041/7055 111
e-mail: helios@helios.sk
web: www.helios.sk
AIR TRANSPORT EUROPE, spol. s r.o.

V systéme leteckej záchrannej zdravotnej služby AIR TRANSPORT EUROPE na základe povolenia Ministerstva zdravotníctva SR vykonáva činnosť:

 • záchrana v horských, lesných a iných obtiažne dostupných terénoch
 • zásahy pri dopravných nehodách a hromadných nešťastiach
 • transporty pacientov v kritickom stave
 • neodkladná prednemocničná starostlivosť v odľahlých lokalitách
 • transporty transplantačného programu, krvných konzerv a liečiv z vitálnej indikácie
Ďalšia činnosť:

 • špeciálne letecké práce: ťažba dreva, vápnenie lesov, stavebno montážne práce, letecké poľnohospodárske práce, fotografické práce
 • údržba a opravy leteckej techniky
 • letecká škola

Kontakt:

AIR TRANSPORT EUROPE, spol. s r.o.
Letisko POPRAD - TATRY
058 98 POPRAD
Tel.: 052/7764 580
Fax.: 052/7881 603
E-mail: ate@ate.sk
Web: www.ate.sk , www.airrescue.sk

FALCK ZÁCHRANNÁ a.s.Falck Záchranná a.s. je najväčším poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby na Slovensku. Falck Záchranná a.s. má celkovo 91 staníc, z toho 32 staníc rýchlej lekárskej pomoci (RLP) a 59 staníc rýchlej zdravotnej pomoci (RZP). Sieť staníc pokrýva vyše 33 % územia krajiny v regiónoch východného, severného, južného a západného Slovenska. Falck Záchranná zamestnáva vyše 1300, prevažne zdravotníckych pracovníkov. Falck Záchranná je jedným zo zakladateľov Asociácie záchrannej zdravotnej služby (AZZS). Toto zoskupenie spája poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby so spoločným cieľom neustále zvyšovať kvalitu starostlivosti o pacienta, ktorý sa ocitol v bezprostrednom ohrození zdravia alebo života.

Ambulancie spoločnosti Falck Záchranná patria k najmodernejším na Slovensku a majú vysoký jednotný štandard, čo znamená, že ambulancie RZP sú vybavené rovnako ako ambulancie RLP.

Falck Záchranná a.s. patrí do nadnárodnej skupiny Falck, ktorá má sídlo v Dánsku. Nadnárodná skupina Falck má v oblasti záchranných služieb vyše storočnú tradíciu. Pôsobí v 23 krajinách sveta a v Európe je najväčším poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby.

Kontakt:
Falck Záchranná a.s.
Bačíkova 7
040 01 Košice

Tel.: 055 - 28 13 300
Fax: 055 - 28 13 301
E-mail: info@falck-zachranna.sk
Web-site: www.falck-zachranna.sk
NORTHLAND SLOVAKIA, spol. s r.o.

Spoločnosť NORTHLAND Slovakia s.r.o, je generálnym dovozcom zn. NORTHLAND Professional pre Slovensko.

Značka reprezentuje širokú škálu vybavenia a vystrojenia pre športové aktivity ale i vysoko technické materiály, ktoré sú neustále testované v náročných extrémných podmienkach.

Viac o zn. NORTHLAND Profesional, ale i o značkách DACHSTEIN, HOLMENKOL i DIRECTALPINE sa dozviete na našej stránke www.northland.sk, na ktorú Vás týmto srdečne pozývame.

Ponúkaný sortiment:

 • OUTDOOR Professional
 • Športové oblečenie
 • OCEAN
 • FLEECE
 • EXOTHERM
 • Funkčné odevy
 • Páperový program
 • Detské modely
 • Športová obuv
 • Ponožky
 • Stany, spacáky, batohy, kemping

... TESTED UNDER EXTREME CONDITIONS ...

Kontakt:

NORTHLAND SLOVAKIA, spol. s r.o.
Martina Rázusa 98/1440
010 01 žilina
Tel.: 041 - 5006 649, 50
Fax.: 041 - 5000 334
E-mail: northland@northland.sk
Web: www.northland.sk
ŽELEZNICE SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Železnice SR (ŽSR) vznikli 1. januára 1993 rozhodnutím vlády SR o zriadení štátneho podniku v nadväznosti na rozdelenie ČSFR a tým i na rozdelenie Česko - slovenských štátnych dráh na dva samostatné subjekty. Rozhodnutie vlády SR bolo rozpracované zákonom NR SR č. 258/1993 Z. z. o Železniciach SR z 30. septembra 1993 v znení neskorších predpisov.

Od 1. januára 2002 sa ŽSR podľa Projektu transformácie a reštrukturalizácie ŽSR rozdelili na dva samostatné subjekty - ŽSR a Železničnú spoločnosť, a. s. (ŽSSK). A nasledne 1. januára 2005 sa ŽSSK rozdelila na Železničnú spoločnosť Slovensko, a.s. zabezpečujúcu osobnú dopravu a Železničnú spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. zabezpečujúcu nákladnú dopravu.

ŽSR zabezpečujú prepravné a dopravné služby, ktoré zodpovedajú záujmom dopravnej politiky štátu a požiadavkám trhu vrátane súvisiacich činností.

Hlavným predmetom činnosti ŽSR je od 1. januára 2002:

 • správa a prevádzka železničnej dopravnej cesty (ZDC)
 • poskytovanie služieb súvisiacich s obsluhou ŽDC
 • zriaďovanie a prevádzkovanie železničných, telekomunikačných a rádiových sietí
 • výstavba, úprava a údržba železničných a lanových dráh
 • a ďalšie podnikateľské činnosti zapísané v obchodnom registri.

Viac údajov a informácií môžete nájsť na našej internetovej stránke www.zsr.sk.

G4S Fire Services (SK), s.r.o.

Názov a adresa:
G4S Fire Services (SK), s.r.o.
Višňová č. 16
831 01 Bratislava 37

Ing. Ervín Miština
Konateľ a výkonný riaditeľ divízie PO
ervin.mistina@g4s.slovnaft.sk

Ing. Jozef Lauko
Veliteľ závodného hasičského útvaru
jozef.lauko@g4s.slovnaft.sk

Jozef Rehárik
Vedúci školiaceho strediska
jozef.reharik@sk.g4s.com

Hlavný predmet činnosti divízie požiarnej ochrany:

 • vykonávanie základnej prípravy zamestnancov hasičských jednotiek
 • prevádzkovanie závodných hasičských útvarov
 • organizovanie kurzov, školení, výcviku a seminárov v oblasti predmetov podnikania
 • poradenská činnosť v oblasti požiarnej ochrany
 • vykonávanie kontroly stabilných a polo stabilných hasiacich zariadení
 • kontraly hasiacich prístrojov
 • doprava do zdravotníckeho zariadenia alebo zo zdravotníckeho zariadenia
 • technik požiarnej ochrany
Spoločnosť G4S Fire Services (SK), s.r.o. v súlade s Obchodným registrom Okresného súdu Bratislava I, vedeného pod vložkou číslo 41020/B a Koncesnej listiny zo dňa 29.6.2006 pod sp. č. : OŽP-A/2006/26271-2/CR1, reg č. 110-16093, na vykonávanie koncesovanej živnosti “Prevádzkovanie závodného hasičského útvaru”, poskytuje hasičské služby v oblasti ochrany pred požiarmi dodávateľským spôsobom týmto zákazníkom:
 1. Slovnaft, a.s., pod názvom ZHÚ G4S Fire Services (SK), s.r.o.
 2. Volkswagen Slovakia, a.s. v Bratislave a v Martine, pod názvom ZHÚ G4S Fire Services (SK), s.r.o.
G4S Fire Services (SK), s.r.o. v súlade s "Oprávnením na vykonávanie odbornej prípravy", zo dňa 18.9.2006, pod číslom 101 vykonáva, ako jedniná komerčná spoločnosť "Základnú prípravu zamestnancov hasičských jednotiek" pre všetky závodné hasičské jednotky v rámci Slovenskej republiky.
METALEX Žilina, spol. s r.o.

Kontakt:
METALEX Žilina, spol. s r.o.

Dlhá 88
010 09 Žilina
Tel.: 041/700 3940 - 1
Fax.: 041/700 3930 - 1
e-mail: metalex@metalex.sk
web: www.metalex.sk
Q-PRODUCTS

Od roku 2002 sú produkty PELI dostupné aj na Slovensku. Distribúciu zabezpečuje spoločnosť
Q PRODUCTS, ktorá pôsobí na trhu priemyselných a mobilných počítačov už viac ako 10 rokov (info na www.qproducts.sk), PELI - profesionálne svietidlá a transportné boxy funguje ako samostatná divízia.

Kontakt:
Q-PRODUCTS

Rybničná 36/E
831 07, Bratislava
Tel.: +421 2 4464 6474, +421 2 4464 6475
Fax.: +421 2 4464 6476
e-mail: info@qproducts.sk , info@peli.sk
web: www.qproducts.sk, www.peli.skViena International, s.r.o.

Spoločnosť Viena International v Martine je špecialistom v oblasti konštrukcie, vývoja a výroby lisovacích nástrojov (strih, ohyb, ťah a ich kombinácie, jednoduché, transférové a postupové kombinované nástroje) lisovaní výliskov z plechu a ich montáže, presných strojných súčiastok a komponentov v malých a stredných sériách, malých zvarovaných konštrukciách a prípravkoch. Viena International bola založená v roku 1951 ako výrobca nástrojov a foriem pre vojenský priemysel. Po jej privatizácii v roku 1992 sa stala v roku 2001 členom rakúskej skupiny REJLEK Metal and Plastics Group.

Spoločnosť sa stala partnerom vzdelávacej aplikácie "MLADÝ ZÁCHRANÁR".

Kontakt:
Viena International s.r.o.

Kráčiny 2
036 01 Martin
Tel.: +421-43-4200000-120
Fax: +421-43-4200350
web: www.viena.sk
email: viena@viena.skSTRAŽAN, s.r.o.
Púpavová 15
841 04 Bratislava

Telefón: 02/4920 8501
Fax: 02/444 606 13
Mobil: 0903 715 312
e-mail: strazan@strazan.sk

Prevádzka: Bojnická 10 (areál Protetika)
831 04 Bratislavazväčšit


zväčšit


zväčšit

DETSKÝ FOND SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Robíme my dospelí všetko preto, aby deti zbytočne následkom úrazu nezomierali? Aby deti nezomierali

Kto sme:
 • Detský fond Slovenskej republiky (DF SR) bol založený dňa 12.5.1990 ako celoslovenská nezávislá mimovládna organizácia s cieľom ochraňovať práva dieťaťa a pomáhať pri vytváraní ideových, koncepčných a materiálnych podmienok zdravotnej, sociálnej, výchovnej a psychologickej starostlivosti o deti a mládež na Slovensku.
 • DF SR realizuje verejne prospešné projekty, nenahrádza však starostlivosť štátu o deti a mládež, pôsobí všade tam, kde štát z najrôznejších dôvodov pôsobiť nemôže.
Prečo sme:
Pochopili sme, že:
 • existuje stupeň utrpenia, ktorý vyvoláva pocit rezignácie,
 • niektorí mlčia a my ich nemusíme počuť,
 • prirodzenou potrebou každého z nás je pomáhať,
 • potreba pomáhať je len zdanlivo v rozpore so svetom, v ktorom žijeme,
 • náš svet by mal byť vybudovaný aj na zásade rovnosti príležitostí.
Náš cieľ:
 • Poukazovať na skupiny, ktoré si často samy nevedia pomôcť a potrebujú naše partnerstvo.
 • Pomáhať ohrozeným skupinám.
 • Spolupracovať s odbornou verejnosťou, prispievať k zlepšovaniu kvality jej práce s deťmi.
 • Oslovovať verejnosť, poukazovať na egoizmus, podnecovať v spoločnosti pocity spolupatričnosti, nahradzovať monológ dialógom. Viesť dialóg medzi ľudskosťou a ekonomickou racionalitou.
 • Pomôcť právnickým a fyzickým subjektom pri hľadaní cesty k morálnemu kreditu "dobrého občana". Vychádzať z pozitívnych vlastností spoločnosti (chceme, nie musíme).
 • Presadzovať rovnosť práv všetkých bez zreteľa na vek, pohlavie, fyzický a duševný stav, vychádzajúc z Dohovoru o právach dieťaťa.
 • Profilovať DF SR ako silnú, transparentnú a dôveryhodnú organizáciu.

Kontakt:
Detský fond Slovenskej republiky

Západná 2
821 02 Bratislava
Tel./fax: +421/2/4333 7825
Tel.: +421/2/4333 7825
e-mail: dfsr@dfsr.sk
web: www.dfsr.sk